неділя, 9 жовтня 2016 р.

Навчання тренерів FIRST LEGO League

07 та 08 жовтня 2016 року в EducationHub (м. Київ) відбулися навчання тренерів програми  «FIRST LEGO League» сезону «Пліч-о-пліч з Тваринами».
Для відвідувачів заходу було проведено тренінги з робототехніки LEGO Mindstorms та з технік командоутворення, майстер-клас «Учитель і тренер - в чому різниця?». Були детально представлені завдання сезону 2016/2017 FIRST LEGO League, правила Гри роботів сезону, особливості оцінювання сесії «Дизайн робота» на турнірі, Основні Цінності - стрижень FIRST LEGO League. Учасники заходу, розділені на чотири команди, готували та захищали розроблені міні-проекти з FIRST LEGO League та Основних Цінностей.

четвер, 1 вересня 2016 р.

Програма «Теорія Великого вибуху» отримала Свідоцтво про реєстрацію авторського права

Авторський колектив: Хомутенко Максим Володимирович (аспірант кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, вчитель фізики та інформатики Добровеличківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області), Садовий Микола Ілліч (доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, професор кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка), Трифонова Олена Михайлівна (кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри фізики та методики її викладання Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка) отримали охоронний документ Свідоцтво про реєстрацію авторського права на комп’ютерну програму «Теорія Великого вибуху» № 67189, зареєстроване 11.08.2016 та видане Державною службою інтелектуальної власності України.

середа, 25 травня 2016 р.

ВІРТУАЛЬНИЙ ФІЗИЧНИЙ ЕКСПЕРИМЕНТ В ХМАРО ОРІЄНТОВАНОМУ НАВЧАЛЬНОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Анотація. У статті висвітлено мотивацію застосування хмаро орієнтованого навчального середовища при вивченні атомної та ядерної фізики в загальноосвітніх навчальних закладах; застосування віртуального фізичного експерименту на прикладі створеної моделі атомного ядра, демонстрацій ізотопів водню та радіоактивного випромінювання. Проаналізовані аспекти педагогічного досвіду з проблеми створення навчального середовища; моделювання окремих дослідів з атомної та ядерної фізики. Окреслено застосування хмарних сервісів в освіті. Удосконалено методику навчання розділу «Атомна та ядерна фізика» та виконано доповнення навчального фізичного експерименту віртуальними демонстраціями створеними у програмі Adobe Flash Professional. Представлені демонстрації «Модель атомного ядра», «Ізотопи» та «Радіоактивне випромінювання» допомагають дійти до істини та підвищити якість оволодівання знаннями з атомної та ядерної фізики.
Ключові слова: інформаційні технології, методика навчання фізики, хмарні технології, хмаро орієнтоване навчальне середовище, фізичний експеримент, демонстрації, атомне ядро, ізотопи.

субота, 30 квітня 2016 р.

РОЛЬ КОНЦЕПЦІЇ Г.С. КОСТЮКА ДЛЯ РОЗВИТКУ УЧНІВ В УМОВАХ ХМАРО ОРІЄНТОВАНОГО НАВЧАЛЬНОГО СЕРЕДОВИЩА


У статті висвітлено психологічні аспекти мотивації застосування хмароорієнтованого навчального середовища у навчанні. Розглянуті принципи програмованого навчання, сформульовані вітчизняними науковцями Г.С. Костюком та В.М. Глушковим. Досліджені та структуровані основні принципи навчання у хмаро орієнтованому навчальному середовищі. Окреслені психологічні умови для інтелектуального розвитку особистості в хмаро орієнтованому навчальному середовищі.
Ключові слова: психологія навчання, концепція, саморозвиток, програмоване навчання, хмаро орієнтоване навчальне середовище, принципи навчання в хмаро орієнтованому навчальному середовищі.

четвер, 31 березня 2016 р.

ІСТОРИКО-ГЕНЕЗИСНИЙ РОЗВИТОК УЯВЛЕНЬ ПРО ХМАРО ОРІЄНТОВАНЕ НАВЧАЛЬНЕ СЕРЕДОВИЩЕ


Анотація. У статті проаналізовано історичні аспекти становлення поняття «навчальне середовище» та підґрунтя щодо забезпечення інформатизації освіти методом впровадження інформаційних технологій в освіту, виникнення та визначення поняття «хмаро орієнтоване навчальне середовище».
Ключові слова: середовище, навчальне середовище, хмаро орієнтоване навчальне середовище, інформаційні технології, навчальний процес, інформатизація освіти.